Archiwum > Numer 499 (03/2015)
Post jest po coś. CD "DROGA KRZYŻA"
W drodze 2015, nr 03
Zapraszamy do lektury marcowego "W drodze" i do przeglądania się w świadectwach naszych autorów: Tessy Capponi-Borawskiej, Michała Lorenca i ks. Jacka Stryczka. Choć do tajemnicy wielkiego postu dochodzą różnymi drogami, w jednym wszyscy są zgodni: post nie ma dziś dobrej prasy, bo przypomina o tym, że wolność w życiu duchowym kosztuje. I nie tyle chodzi o zdrowie lub życie, ale o rezygnację z egoizmu, pychy i lenistwa, nie dla zasady, ale po to, by być wiarygodnym świadkiem Ewangelii. W numerze o spalonym na stosie Giordano Bruno oraz o tym, czy katolikowi wolno nie zgadzać się z papieżem.

rok wydania: 2015
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Płyta na wielki post
Paweł Krupa OP


Post jest po coś
Marek Pieńkowski OP

Człowiek uwikłany w wady traci wrażliwość na prawdę, dobro i piękno. Dlatego modlitwa, jałmużna i post - jako swoiste antidotum na wspominane wady - odgrywają tak znaczącą rolę w życiu.

Michał Lorenc

Miałem kiedyś takie przekonanie, że oni w tym kościele tak okropnie śpiewają i mają takie dziwne problemy, a przecież ja jestem wielkim artystą, więc dlaczego mam być w jakiejś wspólnocie z listonoszem, czy moherową babcią.

Tessa Capponi-Borawska, Anna Sosnowska

Wybieram post nie po to, żeby szukać cierpienia, tylko żeby panować nad pewnymi moimi skłonnościami.

Ks. Jacek Stryczek, Marcin Żyła

Jezus mówił, że należy kochać biednych. Marks - że trzeba nienawidzić bogatych. W Polsce to się połączyło w jedną religię: kochamy biednych i nienawidzimy bogatych. A co najgorsze, nie ufamy sobie.

Barbara Strzałkowska, Dominik Jarczewski OP

Stwierdzenie: "Żydzi zabili Jezusa" zbyt często było w historii pretekstem do różnych nadużyć i musi być wypowiadane jedynie z pełną świadomością historycznych uwarunkowań tego, co się stało.

Adam P. Błyszcz CR

Zbliżająca się Wielkanoc i poprzedzające ją Misterium Paschalne stanowią dobrą okazję, aby poszukać odpowiedzi na pytanie, kiedy umarł Jezus Chrystus, a inaczej mówiąc, by zobaczyć, na ile nasze wielkopiątkowe celebracje odpowiadają prawdzie historycznej.

Paweł Kozacki OP

Droga krzyżowa nigdy nie jest szeroka i nawet Boski Mistrz na niej upada. Czym innym jest podjęcie walki, morderczego wysiłku prowadzącego na szczyt, a czym innym zgoda na klęskę.Minimalizm


Trudne karty Kościoła


Pytania w drodze


Orientacje


Felietony
Paulina Wilk
ks. Grzegorz Strzelczyk
Tessa Capponi-Borawska
Paweł Kozacki OP
Agnieszka Kołakowska


Dominikanie na niedziele
Facebook