Archiwum > Numer 487 (03/2014)
W drodze 2014, nr 03
       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Nowy przełożony dominikanów


Co zrobiliśmy z naszym ciałem?
Tomasz Szlendak, Anna Sosnowska

Polacy są jak Amerykanie, a nie jak Europejczycy - kochamy proste recepty i łatwo dajemy się na nie nabrać, co - mówiąc wprost - wiąże się z pewnego rodzaju ograniczeniem intelektualnym.

Marek Pieńkowski OP, Wojciech Dudzik OP

Jesteśmy skazani na nasze ciało, bo tak zostaliśmy stworzeni przez Boga. I dlatego trzeba z tego ciała wydobyć jak najwięcej dobra. Jestem pewien, że Pan Bóg, stwarzając nas jako istoty cielesne, wiedział, co robi.

Leon Knabit OSB, Dominik Jarczewski OP

Pytanie o ascezę odsyła nas do pytania o naszą wolność. Każde "muszę" jest zaprzeczeniem wolności. Wyrzekam się pewnych rzeczy, żeby stać się wolnym.

ks. Dariusz Larus, Roman Bielecki OP
Chcemy różnych rzeczy - nażreć się kilograma czekoladek, wypić morze piwa czy wina, oglądać pornografię całymi godzinami. Tego wszystkiego możemy chcieć. Ale tego nie potrzebujemy.

Joanna Górska

Tatuaże mają nie tylko marynarze i więźniowie. Noszą je sportowcy, gwiazdy muzyki, naukowcy, urzędnicy, pani wicepremier. Pracownicy korporacji kryją plemienne znaki pod spodniami garniturów.

Paweł Kozacki OP

Bieganie każe człowiekowi dbać o wzrost kondycji, o polepszanie wyników, o osiągnięcie satysfakcji. Kulturystyka modlitewna zmierzająca do polepszenia kondycji duchowej, nastawiona na osiągnięcie doskonałości moralnej jest drogą donikąd.Bóg w wielkim mieście


Jak czytać Pismo Święte?


Szukającym drogi


Orientacje


Felietony


Dominikanie na niedzielę
Facebook