Archiwum > Numer 468 (08/2012)
Sztuka patrzenia na życie
W drodze 2012, nr 08


rok wydania: 2012
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Wojciech Dudzik OP


Rozmowa w drodze


Sztuka patrzenia na życie
Maciej J. Drygas, Andrzej Niziołek

Dziś wszystko jest na sprzedaż. Można się na chwilę obnażyć, a potem być np. posłem na Sejm z dobrą pensją albo celebrytą. Z niczego. Tym większa odpowiedzialność dokumentalisty za jego bohatera.

Stanisław Zasada

Pasterki odprawia cztery. Jak zacznie o ósmej wieczorem, to kończy o pierwszej w nocy.

Piotr Świątkowski

Słowo "Jezus" nie robi w świecie kultury masowej zawrotnej kariery. Szczerze mówiąc, przepisem na komercyjną klapę jest zaśpiewanie o Jezusie i Bogu.

Krzysztof Pałys OP

Kontemplatyk to nie ktoś, kto zabierze cię na Bukowe Berdo i wpadnie w zachwyt, lecz ktoś, kto zabierze cię w zwykłe miejsce i pokaże ci jego niezwykłość.

Jolanta Brózda-Wiśniewska

Angielska wieś, festyn z okazji 60-lecia panowania królowej Elżbiety II. Taylor, lat 11, mówi o monarchini: - Jest bardzo miłą panią. Dużo zrobiła dla Anglii.

Paulina Wilk

Wśród zachwytów nad szybkimi przemianami gospodarczym i cywilizacyjnym, którym podlegają Indie, umyka najważniejsze - zmieniają się także Hindusi, ich duchowość i stosunek do religii.

Paweł Kozacki OP

Jeżdżąc po parafiach, mówię: "Tego kościoła nie finansuje prezydent Obama ani premier Zjednoczonego Królestwa, ale to jest nasze, musisz być z niego dumny, żebyś mógł powiedzieć, to jest mój kościół".

Leon Knabit OSB, Anna Sosnowska

Kiedy człowiek wychodzi poza opactwo, to na pewno nie traci czasu, chociaż niewątpliwie jest to jakieś rozproszenie zewnętrzne. Ale takie są koszty wliczone w wyjazd.Orientacje


Felietony
Tessa Capponi-Borawska
Adam Zagajewski
Marek Magierowski
Jan Góra OP
Dariusz Kowalczyk SJ


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele
Facebook