Archiwum > Numer 395 (07/2006)
W drodze 2006, nr 07
       E-WYDANIE:

Dominikanie na niedziele


Dookoła Kościoła
Wojciech Cejrowski
Większość opowiada o wężach, robactwie, o tropikalnym klimacie i o wzruszającej serca biedzie. Utrwalają fałszywy stereotyp misjonarza-chrzciciela, podczas gdy dzisiejszy misjonarz jest najczęściej jedynym uczciwym pracownikiem socjalnym.

Tomasz Włodek
Podział społeczeństwa amerykańskiego na republikanów i demokratów pokrywa się niemal dokładnie z podziałem na zwolenników i przeciwników legalności aborcji, a to ma konsekwencje wyborcze. Od czasu werdyktu Roe vs Wade rodzi się dużo więcej republikanów niż demokratów.

Marek Jurzyk
Spotkanie biskupów w Dallas, choć spóźnione, przyniosło niezwykle ważne rozwiązania. Dokument zatwierdzony wówczas przez amerykański episkopat dogłębnie i kompleksowo zajął się problemem nadużyć seksualnych wobec nieletnich.

Joanna Petry Mroczkowska
Paweł Janociński OP
Widoczny z daleka duży posąg Buddy w górach nad opactwem przypomniał mi, że jesteśmy w Azji. Mając go nad sobą z jednej strony, a krzyż na kościele - też widoczny z daleka - z drugiej, obeszliśmy całą miejscowość.

Andrzej Wójcik OP
Mariusz Misiorowski
Nie mają tu wątpliwości co do tego, kim jest Jezus. Na pytanie postawione w czasie kazania odpowiadają po prostu: "Jezus jest Bogiem". Krótko. Bez chwili namysłu. Trzeba być prostaczkiem, by tak odpowiedzieć. Albo świętym.

Paweł Kozacki OP
Wilhelm Lapelis, Krzysztof i Inese Błażyca
Paweł Kozacki OP

"Nasz naród jest niesłychanie wrażliwy. Do jego serca nie można zmierzać ani w podkutych butach, ani w złocie - lecz tylko >>boso<<".

Zdzisław Nowicki
Współcześnie naukowcy i ludzie pióra pozostawili zagadnienie Boga za sobą w odległej już przeszłości. Ich pisma, leksyka są najpoważniejszym świadectwem kryzysu wiary, ale bodaj jeszcze większym świadectwem kryzysu współczesnego intelektu.Zamyślenia


Listy do lwa


Felietony
Jan Góra OP
Grzegorz Górny
Dariusz Kowalczyk SJ
Jarosław Makowski


Orientacje


Szukającym drogi
Facebook