Archiwum > Numer 414 (02/2008)
W drodze 2008, nr 02
       E-WYDANIE:

Dominikalia


Wierność w czasach kryzysu
Jacques Gauthier
Bóg mojego dzieciństwa wydaje mi się szczególnie daleki. Msza jest moją udręką. Nie skarżę się na to. Co robiłbym, będąc skupiony? Słowo Boże już do mnie nie dociera i jest to dla mnie poważnym problemem. Pamiętasz, jaki byłem kiedyś? Żarliwy, entuzjastyczny, ufny i zadowolony. Jak mogłem być tak naiwny?

Wilfried Stinissen OCD
"Jest we mnie taka ciemność, jakby wszystko umarło. Trwa to, odkąd tylko rozpoczęłam to >>dzieło<<" - pisała Matka Teresa z Kalkuty. "Jednak - zdaniem o. Wilfrida Stinissena - ona właściwie przy tym nigdy nie zwątpiła. Wiara bowiem spowita ciemnościami nie jest tym samym, co wątpienie. Uczucie niewiary u Matki Teresy niosła niezachwiana i niezłomna wiara".

Michał Zioło OCSO
Wacław Oszajca SJ, Maja Jaszewska Jan Adrian Latta
Mirosław Pilśniak OP
Kościół z niewygodną nauką o wierności sakramentalnemu małżonkowi, o niezgodzie na dopuszczanie do sakramentów osób, które żyją w ponownych związkach, wprowadza dysonans sumienia. Nauka ta w powierzchownym przyjęciu traktowana jest jako nieludzka i wymierzona przeciwko człowiekowi.

Tomasz Wytrwał OP
Ksiądz, małżonkowie, zakonnik lub zakonnica zobowiązali się do pewnego sposobu życia "aż do śmierci". Jednak ich koleje losu potoczyły się tak, że nie byli wierni danym zobowiązaniom. Jaki jest ich status w Kościele? Co się dzieje z ich zobowiązaniami?Parami do nieba?


Listy ze świata


Orientacje


Kiedy się modlisz
Jarosław Gambal


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Dariusz Kowalczyk SJ
Jarosław Makowski
Małgorzata Musierowicz
Jan Góra OP
Facebook