Archiwum > Numer 426 (02/2009)
W drodze 2009, nr 02
       E-WYDANIE:

Nagroda dla miesięcznika "W drodze"


Rozmowa w drodze


Odkurzyć świętość
Małgorzata Wałejko
To nie zasługa prowadzi do zjednoczenia z Bogiem. Jest dokładnie odwrotnie! Tylko nasze zjednoczenie z Bogiem, gdy zasług nie mamy, w słabości ? nasza postawa zależności od Boga, potrzebowanie Go i oparcie się na Nim mogą nas doprowadzić do cudu przemiany moralnej.

Janusz Tarnowski, Katarzyna Kolska, Paweł Kozacki OP
W scenie Sądu Ostatecznego, o którym czytamy w Ewangelii św. Mateusza, Pan Jezus nie pyta się o wyznanie, tylko o nasz stosunek do drugiego człowieka: co zrobiliśmy z głodnym, spragnionym, bezdomnym. Janusz Korczak służył im wszystkim - bezdomnym, głodnym, spragnionym, pozbawionym opieki i miłości dzieciom. Jestem pewien, że jest święty.

Joanna Petry Mroczkowska
Biografie świętych powinny być napisane tak, że chciałoby się daną osobę poznać! Święty to doradca, pocieszyciel, potencjalny przyjaciel. Przeszkadzają w tym sztampowe, górnolotne zwroty mające rzekomo uwznioślić język. Jeśli opis życia świętego jest nudny, to znaczy, że to zły opis, nieudolny bądź kłamliwy, bo każdy święty przeżył wielką przygodę.

Katarzyna Kolska
Kiedy 8letni Wiktor przeczytał kilka rozdziałów książki o Janie Pawle II, strasznie się zdenerwował. Papież od urodzenia był bardzo grzeczny, słuchał rodziców, nie bił się z kolegami, w szkole miał same piątki, lubił się modlić i z nikim się nie kłócił. - To ja nigdy nie będę święty - zawyrokował i rzucił książkę w kąt.Sylwetka


Reportaż


Listy starego anioła


Czytelnicy w drodze
Józef Puciłowski OP


Orientacje


Kiedy się modlisz
Emilia Waśniowska


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Jarosław Makowski
Dariusz Kowalczyk SJ
Małgorzata Musierowicz
Jan Góra OP
Grzegorz Górny
Facebook