Archiwum > Numer 427 (03/2009)
W drodze 2009, nr 03
       E-WYDANIE:

Rozmowa w drodze


Antypopielec
Marta Tylenda-Wodniczak
Na futra, zegarki, buty i torebki wydała w ciągu miesiąca 600 tys. złotych z konta firmy prowadzonej wspólnie z mężem. Zakupów nawet nie przynosiła do domu, tylko zostawiała u znajomych i rodziny. Do kliniki przywiózł ją mąż.

Daina Kolbuszewska
Szalony konsumpcjonizm ogranicza naszą wolność, a często narusza godność. "Nie chcę być niewolnikiem pewnych rzeczy. Mam swój wewnętrzny świat, który daje mi jakąś niezależność" - mówiła nieżyjąca już aktorka Krystyna Feldman, znana z życiowego ascetyzmu.

Małgorzata Mazur
Wszechpotężna reklama wszechobecnych towarów. Pokusy na każdym kroku. Przyciągające wzrok kolory, nęcące opakowania z jeszcze bardziej atrakcyjną zawartością. Jak w tym wszystkim nie zwariować samemu, a jako rodzic wychować dzieci tak, by umiały sensownie konsumować?

Tomasz Łęcki
W wychowaniu w rodzinie chyba największą trudnością jest oparcie się wszechobecnej i profesjonalnej promocji specyficznego stylu życia. Ma to być życie na luzie, bez zobowiązań, życie, w którym posiada się jak najwięcej, w którym nieustannie należy potwierdzać swoją atrakcyjność.

Stanisław Zasada
Marcin nie wytrzymał i zjadł kawałek pizzy. Tylko tyle, żeby poczuć smak. - Czułem się z tym źle - mówi. Miał poczucie, że zrobił wyłom w tamie, która zaraz pęknie.

Agnieszka Rybak
Seks za pieniądze traktuje się coraz częściej jak zwyczajną transakcję: jest klient, usługodawca i wykonana usługa. Moralność ustępuje miejsca pragmatyzmowi.Rodzina dominikańska


Orientacje


Kiedy się modlisz
Wilfried Stinissen OCD


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Jarosław Makowski
Grzegorz Górny
Dariusz Kowalczyk SJ
Małgorzata Musierowicz
Jan Góra OP
Facebook