Archiwum > Numer 431 (07/2009)
Nie zmarnować podróży
W drodze 2009, nr 07
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Rozmowa w drodze


Nie zmarnować podróży
Józef Baran
Głupi Jonek wygrzewa się na przyzbie domu swojej siostry. Siedzi tam od lat i ogląda sobie ludzi na wale. Głupi Jonek nie widział gór, mórz, bo nigdzie się stąd nie ruszał? Ja objechałem, obleciałem, opłynąłem morza, góry, oceany, miasta, obce kraje, a nawet kontynenty; przeczytałem stosy książek... by dojść do wniosku, żem niewiele mądrzejszy od głupiego Jonka siedzącego na przyzbie.

Jarosław Kupczak OP
Podobieństwo między turystą i pielgrzymem jest pozorne - obaj są w drodze. Pielgrzym idzie jednak ku doświadczeniu sacrum, które go zobowiązuje i przemienia. Turysta podróżuje gdzieś. Turysta przygląda się, ale się nie angażuje. Turysta się spieszy.

Roman Bielecki OP
Zdjęcia. Z czasem posłużą jako lufcik do innego świata. Wtedy, gdy pod Wawelem i Mariacką Wieżą zalegnie na długie miesiące śnieg. Zdjęcia są dobre, pokazują drugą część świata. Pewnie nieco podrasowaną, odpowiednio uchwyconą w kadrze, tak by wywoływała nostalgię i tęsknotę, wzmagała pragnienie kolejnych odwiedzin. Są pomocą dla duszy na trudny czas.

Stanisław Nowak OP
Jeden z braci bardzo chciał pojechać do Galilei, ponieważ zbliża się czas jego powrotu do Polski. W ostatnim momencie się rozchorował i został w klasztorze. Tego samego dnia do Galilei Hezbollah posłał 10 rakiet. I jak tu nie wierzyć w anioły.

Marcin Cielecki


Myśląc Kościół


Kiedy się modlisz
Marie-Pascal Jégou


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Małgorzata Musierowicz
Dariusz Kowalczyk SJ
Jarosław Makowski
Jan Góra OP
Grzegorz Górny
Facebook