Archwium > Numer 490 (06/2014) > Homoseksualizm > NARZUCANIE CZY NAUCZANIE

NARZUCANIE CZY NAUCZANIE
Kobieta potrzebuje mężczyzny, a mężczyzna dopełniającej go kobiety. Zdarza się, że tym innym dla mężczyzny staje się drugi mężczyzna, a dla kobiety tą inną staje się druga kobieta. Osoba tej samej, a nie innej płci!

FOT. IRENA KIEŁB


 

Znalazł swojego partnera przez internet. Przystojny, męski. Każda kobieta by się za nim obejrzała. Spotkania z nowo poznanym były jak sen na jawie. Namiętne. Pełne pikanterii – jak sam zwykł to określać. – Rozumiesz, księdzu, co to znaczy? – pytał.Nie rozumiałem. I kiedy mu to mówiłem, wkurzał się. – No tak, skąd ty to k… możesz wiedzieć! Potem się z tego śmialiśmy. On doświadczony, a ja żółtodziób. Krzysztof rozszedł się z Kościołem na kilka lat. Jak twierdzi: z Bogiem nigdy. Rozmawiał z Nim tak, jak umiał. O księżach myślał podobnie jak o sobie, że geje, że wiedzieli, jak się w życiu ustawić, że oni to dopiero mogą (!) i jeszcze do sakramentów przystępują! Przez pewien czas myślał o kapłaństwie. Bardzo szybko jednak zarzucił ten pomysł. Nie będzie się przecież oszukiwać. Ani siebie, ani Boga. Dziś z Kościoła nie chce zrezygnować. – Teraz to całe moje życie–mówi. Gdy go zapytałem, co myśli o duszpasterstwie osób homoseksualnych, bez namysłu odpowiedział: – Przecież ono jest wszędzie. W każdej grupie. Ja nie potrzebuję getta. Już raz w nim byłem. Jestem normalnym katolikiem. Normalnym! Rozumiesz?

Piotr podobnie.Zastanawiał się, dlaczego homoseksualiści tak często się buntują i odrzucają Pana Boga. Dlaczego nie jest im On tak bliski. Im… Dlaczego ciągle mówię o gejach „oni”? O gejach czy o homoseksualistach? Przez lata sam się w sobie gubił. Nie wiedział, kim naprawdę jest. Był grzecznym chłopcem, dobrym synem. Typ kujona. Nie podejmował nawet próby pocało (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


ks. Dariusz Larus - ur. 1972, teolog, psycholog, psychoterapeuta, biegły sądowy w Gnieźnieńskim Trybunale Metropolitalnym. Były ojciec duchowny w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Obecnie duszpasterz gnieźnieńskiego Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. Pasjonat medytacji chrześcijańskiej, książek Irvina Yaloma, biegania i jazdy na rowerze. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

ODKŁAMAĆ SIEBIE

OCALIĆ MARIĘ

DOCENIĆ MIŁOŚĆ

NIEMIŁOŚĆ

PRAWDA O SOBIE


komentarzeFacebook