Archwium > Numer 490 (06/2014) > Homoseksualizm > MOJA SIOSTRA LESBIJKA, MÓJ BRAT GEJ

MOJA SIOSTRA LESBIJKA, MÓJ BRAT GEJ
Życie każdego człowieka, homoseksualnego czy heteroseksualnego, ma swoje ciemne strony. Dlatego człowiek potrzebuje i szuka zbawienia - dotyczy to zarówno osób hetero-, jak i homoseksualnych.

 Na początek kilka cytatów. „Lobby homoseksualne u oo. Dominikanów?” – tak zatytułował dziennikarz jednego z katolickich portali swoją relację ze spotkania „Miejsce osób homoseksualnych w Kościele”, które odbyło się na początku tego roku w klasztorze dominikanów przy ul. Freta w Warszawie. Okazuje się, że już samo postawienie takiego tematu było gorszące i naraziło uczestników dyskusji i jej organizatorów na krytykę. Autorka relacji z tego spotkania zamieszczonej na stronie internetowej jednego z katolickich tygodników dziwiła się: „Dyskutanci przekonywali, że dla homoseksualistów jest miejsce w Kościele i w chrześcijańskich wspólnotach wyznaniowych”. Niedawno pewien zakonnik miłość między osobami homoseksualnymi nazwał pogardliwie „podróbą tego, co stworzył Bóg”. A jeden z głównych dzienników bije na alarm: „Czy legalizacji doczekają się zoofile, którzy w Niemczech w ubiegłym roku protestowali przeciwko przepisom zakazującym pod surową karą seksu ze zwierzętami? […] na szczęście dla zwierząt ich prawa są ostatnio w cenie, jako że mają mocne wsparcie środowisk ekologicznych, które z kolei są dobrze notowane w mediach. […] Homoseksualiści jeszcze 40 lat temu byli pogardzaną i prześladowaną mniejszością, a ich orientację płciową uważano za chorobę, natomiast dziś w wielu krajach mają już zgodę na małżeństwa i adopcje”.

Zapewne dużo racji ma Rafał Jaros, psycholog społeczny z Instytutu Nauk Społeczno- (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Katarzyna Jabłońska - absolwentka Wydziału Filologii Polskiej UW, krytyk filmowy. Sekretarz redakcji kwartalnika "Więź", członkini Laboratorium "Więzi". Współautorka książek: "Męska rozmowa. Chrześcijanie a homoseksualizm", "Między konfesjonałem a kozetką" oraz "Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm". Ostatnio wydała: "Szału nie ma, jest rak. Rozmowa z ks. Janem Kaczkowskim". Mieszka w Otwocku. (wszystkie teksty tego autora)

Cezary Gawryś - dziennikarz i publicysta, członek zespołu kwartalnika "Więź". Pracował jako wychowawca w zakładzie wychowawczym,jako sekretarz redakcji i reportażysta w tygodniku "Literatura". Wydał m.in. "Ścieżki ocalenia", "Ten Trzeci i dwa inne reportaże", a także książki zbiorowe: "Męska rozmowa. Chrześcijanie a homoseksualizm", "Między konfesjonałem a kozetką". Ostatnio opublikował: "Nie stracić wiary w Watykanie. Rozmowa ze Stefanem Frankiewiczem". Mieszka w Warszawie. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

Piękno, które zbawia


komentarzeFacebook